phpwiki 1.1.9 - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: You entered an invalid login or password.
sv: Du har angett ett otillåtet användarnamn eller lösenord.

en: You are about to remove '%s' permanently!
sv: Du kommer att ta bort "%s" permanent!

en: Click %shere%s to remove the page now.
sv: Klicka %shär%s för att ta bort sidan nu.

en: Otherwise press the "Back" button of your browser.
sv: Annars klicka på backaknappen i din webbläsare.

en: Function not yet implemented.
sv: Funktionen är ännu inte implementerad.

en: Remove page
sv: Ta bort sida

en: templates/browse.html
sv: locale/sv/templates/browse.html

en: templates/editpage.html
sv: locale/sv/templates/editpage.html

en: templates/editlinks.html
sv: locale/sv/templates/editlinks.html

en: templates/message.html
sv: locale/sv/templates/message.html

en: ./pgsrc
sv: locale/sv/pgsrc

en: WikiDiff::apply: line count mismatch: %s != %s
sv: WikiDiff::apply: radantalet stämmer inte: %s != %s

en: WikiDiff::_check: failed
sv: WikiDiff::_check: misslyckades

en: WikiDiff::_check: edit sequence is non-optimal
sv: WikiDiff::_check: ändringssekvensen är icke optimal

en: WikiDiff Okay: LCS = %s
sv: WikiDiff Ok: LCS = %s

en: Current page:
sv: Nuvarande sida:

en: last modified on %s
sv: senast ändrad %s

en: by %s
sv: av %s

en: None
sv: ingen

en: Archived page:
sv: Arkiverad sida:

en: Versions are identical
sv: Versionerna är identiska

en: Diff of %s.
sv: Diff av %s.

en: FrontPage
sv: Framsida

en: Describe %s here.
sv: Beskriv %s här.

en: Copy of %s
sv: Kopia av %s

en: No page name passed into editpage!
sv: Ingen sida är angiven!

en: This page has been locked by the administrator and cannot be edited.
sv: Den här sidan är låst av administratören och kan ej redigeras.

en: Sorry for the inconvenience.
sv: Ledsen för allt besvär.

en: Problem while editing %s
sv: Har problem med att redigera %s

en: Searching for "%s" .....
sv: Söker efter "%s" .....

en: %d matches found in %d pages.
sv: %d träffar funna på %d sidor.

en: Full Text Search Results
sv: Sökresultat för fulltextsökning

en: Cannot establish connection to database, giving up.
sv: Ger upp, kan ej skapa anslutning till databasen.

en: Error message: %s
sv: Felmeddelande: %s

en: Cannot open database %s, giving up.
sv: Ger upp, kan ej öppna databasen %s.

en: Insert/update failed: %s
sv: Insättning/uppdatering misslyckades: %s

en: Delete on %s failed: %s
sv: Borttagning på %s misslyckades: %s

en: Insert into %s failed: %s
sv: Insättning till %s misslyckades: %s

en: MySQL error: %s
sv: MySQL-fel: %s

en: Error writing page '%s'
sv: Kunde inte spara sidan "%s"

en: Cannot delete '%s' from table '%s'
sv: Kan ej ta bort "%s" från tabellen "%s"

en: Enter a page name
sv: Ange ett sidnamn

en: Go
sv: "Gå till sidan"

en: Show the page source and references
sv: Visa källkoden och referenser för sidan

en: PageInfo
sv: Sidinformation för

en: Page name '%s' is not in the database
sv: Sidnamnet "%s" finns inte i databasen

en: Current version
sv: Nuvarande version

en: Archived version
sv: Arkiverad version

en: RecentChanges
sv: SenasteÄndringar

en: PhpWiki is unable to save your changes, because another user edited and saved the page while you were editing the page too. If saving proceeded now changes from the previous author would be lost.
sv: PhpWiki kan inte spara dina ändringar eftersom en annan användare ändrade och sparade sidan under tiden som du ändrade på sidan. Sparar du nu försvinner ändringarna gjorda av den förra användaren.

en: In order to recover from this situation follow these steps:
sv: För att lösa situtationen, följ dessa steg:

en: Use your browser's <b>Back</b> button to go back to the edit page.
sv: Använd webbläsarens <b>backaknapp</b> för att gå tillbaka till redigeringssidan.

en: Copy your changes to the clipboard or to another temporary place (e.g. text editor).
sv: Kopiera dina ändringar till urklippet eller till ett annat temporärt ställe (t.ex. en texteditor).

en: <b>Reload</b> the page. You should now see the most current version of the page. Your changes are no longer there.
sv: <b>Ladda om</b> sidan. Du kommer nu se den senaste versionen av sidan. Dina ändringar är inte där.

en: Make changes to the file again. Paste your additions from the clipboard (or text editor).
sv: Ändra filen igen. Klistra in dina ändringar från urklippet (eller texteditorn).

en: Press <b>Save</b> again.
sv: Klicka på <b>Spara</b> igen.

en: Problem while updating %s
sv: Har problem med att uppdatera %s

en: Thank you for editing %s.
sv: Tack för att du redigerade %s.

en: Your careful attention to detail is much appreciated.
sv: Din omstänksamhet för detaljer är mycket uppskattad.

en: %d pages match your query.
sv: %d sidor matchar din fråga.

en: Inserting page %s, version %s from %s
sv: Sätter in sidan %s, version %s från %s

en: Search
sv: Sök

en: %d best incoming links:
sv: De %d mest använda ingående länkarna:

en: %d best outgoing links:
sv: De %d mest använda utgående länkarna:

en: %d most popular nearby:
sv: De %d mest populära grannarna:
